KBP-20DG-24
- Артикул производителя:
- KBP-20DG-24
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE 5PDT 10A 24V
- Производитель :
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 104 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Latching, Dual Coil
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- 5PDT (5 Form C)
- Contact Material :
- Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 120VAC - Max
- Termination Style :
- Plug In, 20 Pin (Octal)