HC2-DC12V-D-F
- Артикул производителя:
- HC2-DC12V-D-F
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
- Contact Rating (Current) :
- 7 A
- Features :
- Diode
- Mounting Type :
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC - Max