HJ4-L-T-AC220/240V
- Артикул производителя:
- HJ4-L-T-AC220/240V
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 240V
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 5.6 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Material :
- Silver (Ag)
- Contact Rating (Current) :
- 5 A
- Features :
- Lighted Indicator, Test Button
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 192 VAC
- Must Release Voltage :
- 72 VAC
- Operate Time :
- 20 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 125VDC - Max