730-2QR-24VDC
- Артикул производителя:
- 730-2QR-24VDC
- Производитель/Бренд:
- Kacon
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V
- Производитель :
- Kacon
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 79 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Material :
- Silver Alloy
- Contact Rating (Current) :
- 25 A
- Features :
- Test Button
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 30 ms
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 30 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 277VAC, 30VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)