HR707N-2PL-24VDC
- Артикул производителя:
- HR707N-2PL-24VDC
- Производитель/Бренд:
- Kacon
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
- Производитель :
- Kacon
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 66.7 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver (Ag), Gold (Au)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Lighted Indicator
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 30 ms
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 250VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)