PRD-7DH0-24
- Артикул производителя:
- PRD-7DH0-24
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 24V
- Coil Current :
- 84 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Material :
- Silver (Ag)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 80°C
- Switching Voltage :
- 125VDC - Nom