PRD-3DJ0-110
- Артикул производителя:
- PRD-3DJ0-110
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 110V
- Coil Current :
- 18.2 mA
- Coil Voltage :
- 110VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (DM) (1 Form X)
- Contact Material :
- Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Must Operate Voltage :
- 82.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 11 VDC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 80°C
- Switching Voltage :
- 125VDC - Nom