R2N-2012-23-1110-WTL
- Артикул производителя:
- R2N-2012-23-1110-WTL
- Производитель/Бренд:
- Altech
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 110V
- Производитель :
- Altech
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 110VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi)
- Contact Rating (Current) :
- 12 A
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 13 ms
- Operating Temperature :
- -40° ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 3 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 440VAC - Max
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin