RM85-2021-35-1005
- Артикул производителя:
- RM85-2021-35-1005
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
- Coil Current :
- 83.3 mA
- Coil Voltage :
- 5VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 16 A
- Must Operate Voltage :
- 3.5 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 440VAC - Max