RM84-2022-35-1012
- Артикул производителя:
- RM84-2022-35-1012
- Производитель/Бренд:
- Altech
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
- Производитель :
- Altech
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 33.3 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi)
- Contact Rating (Current) :
- 8 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 3 ms
- Seal Rating :
- Sealed - Flux Protection
- Switching Voltage :
- 440VAC - Max