PC113-2C-240A-X
- Артикул производителя:
- PC113-2C-240A-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 240V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 12.6 mA
- Coil Insulation :
- Class F
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
- Contact Rating (Current) :
- 12 A
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 192 VAC
- Must Release Voltage :
- 72 VAC
- Operate Time :
- 25 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 25 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 28VDC - Max