PC312-12H-X
- Артикул производителя:
- PC312-12H-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY TELECOM SPDT 3A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 30 mA
- Coil Insulation :
- Class B
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
- Contact Rating (Current) :
- 3 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 5 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Telecom
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Sealed - Fully
- Switching Voltage :
- 300VAC, 48VDC - Max