MGN1C-AC120
- Артикул производителя:
- MGN1C-AC120
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 79 mA
- Coil Insulation :
- Class F
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 102 VAC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 30 ms
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 30 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 600VAC, 28VDC - Max