RSB1A120JDS
- Артикул производителя:
- RSB1A120JDS
- Производитель/Бренд:
- Schneider Electric
- Краткое описание:
- HARMONY, INTERFACE PLUG-IN RELAY
- Производитель :
- Schneider Electric
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 33.3 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Silver Nickel (AgNi)
- Contact Rating (Current) :
- 12 A
- Features :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 4 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 9 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 400VAC, 300VDC - Max