PR2-12V-450-1C
- Артикул производителя:
- PR2-12V-450-1C
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
- Coil Current :
- 37.5 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 28VDC - Max