PR6-12V-450-1A
- Артикул производителя:
- PR6-12V-450-1A
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 37.5 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Material :
- Silver Alloy
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 277VAC, 30VDC - Max