PR24-24V-900-1C
- Артикул производителя:
- PR24-24V-900-1C
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
- Coil Current :
- 37.5 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 250VAC, 28VDC - Max