PC375-2C-12S4-X
- Артикул производителя:
- PC375-2C-12S4-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 34.2 mA
- Coil Insulation :
- Class F
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Rating (Current) :
- 8 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 8 ms
- Seal Rating :
- Sealed - Fully
- Switching Voltage :
- 380VAC, 110VDC - Max