PRD-11DH0-12
- Артикул производителя:
- PRD-11DH0-12
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
- Coil Current :
- 169 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Material :
- Silver (Ag)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 80°C
- Switching Voltage :
- 125VDC - Nom