G2R-1-SND-DC12(S)
- Артикул производителя:
- G2R-1-SND-DC12(S)
- Производитель/Бренд:
- Omron Automation and Safety
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
- Производитель :
- Omron Automation and Safety
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 43.2 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Material :
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Diode, Lighted Indicator
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.8 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 20 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 440VAC, 125VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)