G6B-1114P-US-DC24
- Артикул производителя:
- G6B-1114P-US-DC24
- Производитель/Бренд:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Краткое описание:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
- Производитель :
- Категория товара :
- Power Relays, Over 2 Amps
- Coil Current :
- 8.3 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Material :
- Silver Alloy, Cadmium Free
- Contact Rating (Current) :
- 5 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 10 ms
- Seal Rating :
- Sealed - Fully
- Switching Voltage :
- 380VAC, 125VDC - Max