DPC-3U20CS1X
- Артикул производителя:
- DPC-3U20CS1X
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Краткое описание:
- RELAY CONTACTOR
- Производитель :
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (DM) (3 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 177 VAC
- Must Release Voltage :
- 40 VAC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Product Status :
- Obsolete
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max
- Termination Style :
- Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)