US2:40EP32FD
- Артикул производителя:
- US2:40EP32FD
- Производитель/Бренд:
- Siemens
- Краткое описание:
- CONTACTOR,FVNR,S1.75,3PH,208VAC,
- Производитель :
- Siemens
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 208VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 176.8 VAC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max