FM200CAXX
- Артикул производителя:
- FM200CAXX
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
- Краткое описание:
- FM200CAXX=RELAY,2PST, 115VAC COI
- Производитель :
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 115VAC
- Contact Form :
- DPST-NO (DM) (2 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 200 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 92 VAC
- Must Release Voltage :
- 11.5 VAC
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 750VAC, 60VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)