40EP22BD
Артикул производителя:
40EP22BD
Производитель/Бренд:
Siemens
Краткое описание:
CONTACTOR, SZ1.75,4P,N1,208V,
Производитель :
Siemens
Категория товара :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
208VAC
Contact Form :
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
176.8 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max