LEN01B004240B
- Артикул производителя:
- LEN01B004240B
- Производитель/Бренд:
- Siemens
- Краткое описание:
- CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,4NO,240V
- Производитель :
- Siemens
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- 4PST-NO (4 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 204 VAC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max