3RT25361AP60
- Артикул производителя:
- 3RT25361AP60
- Производитель/Бренд:
- Siemens
- Краткое описание:
- CONTACTOR S2 60A 4P 240VAC 1NO/1
- Производитель :
- Siemens
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 240VAC
- Contact Form :
- 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
- Contact Rating (Current) :
- 50 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 192 VAC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 690VAC - Max