AEVT500-C
- Артикул производителя:
- AEVT500-C
- Производитель/Бренд:
- Altran Magnetics, LLC
- Краткое описание:
- AEVT500 SERIES 500A DC CONTACTOR
- Производитель :
- Altran Magnetics, LLC
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (DM) (1 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 500 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 19.7 VDC
- Must Release Voltage :
- 4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C