DCNHR300QFA
- Артикул производителя:
- DCNHR300QFA
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- CVP RELAY
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 9 ~ 36VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 300 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 6 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 900VDC - Max