CC65LA120
- Артикул производителя:
- CC65LA120
- Производитель/Бренд:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Краткое описание:
- 3P CONT L 120V50/60HZ 2NO2NC
- Производитель :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 65 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 102 VAC
- Must Release Voltage :
- 36 VAC
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 690VAC - Max