GDP323L120V
- Артикул производителя:
- GDP323L120V
- Производитель/Бренд:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Краткое описание:
- 3P DPC LUG TERM 32A 120VAC
- Производитель :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 32 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 102 VAC
- Must Release Voltage :
- 24 VAC
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 277VAC - Nom
- Termination Style :
- Box Lug, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)