CON-3/24/40
- Артикул производителя:
- CON-3/24/40
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- CONTACTOR 3P 24V 40A
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 24VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 18 VAC
- Must Release Voltage :
- 6 VAC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max
- Termination Style :
- Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)