AEV250-MC
- Артикул производителя:
- AEV250-MC
- Производитель/Бренд:
- Altran Magnetics, LLC
- Краткое описание:
- AEV250 SERIES 250A DC CONTACTOR
- Производитель :
- Altran Magnetics, LLC
- Категория товара :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 12 ~ 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (DM) (1 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 250 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 6 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 900VDC - Max