A42AS12VDC
- Артикул производителя:
- A42AS12VDC
- Производитель/Бренд:
- CIT Relay and Switch
- Краткое описание:
- DUAL PACKAGE RELAY AUTOMOTIVE (2
- Производитель :
- CIT Relay and Switch
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 82.8 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 380VAC, 75VDC - Max