A42US12VDC
- Артикул производителя:
- A42US12VDC
- Краткое описание:
- DUAL PACKAGE RELAY AUTOMOTIVE (2
- Coil Current :
- 82.8 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Must Operate Voltage :
- 8.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 380VAC, 75VDC - Max