PC781-1A-12S-R-X
- Артикул производителя:
- PC781-1A-12S-R-X
- Краткое описание:
- 15 A MICRO ISO AUTOMOTIVE RELAY
- Coil Current :
- 109 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 80 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 100°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- Switching Voltage :
- 16VDC - Max