PC793-1A-C-12S1-RN-X
- Артикул производителя:
- PC793-1A-C-12S1-RN-X
- Производитель/Бренд:
- Picker Components
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
- Производитель :
- Picker Components
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 150 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Resistor, Sealed - Flux Protection
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 120VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)