PC793-1A-P-12S-X
- Артикул производителя:
- PC793-1A-P-12S-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
- Coil Current :
- 133 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 120VDC - Max