PC792C-1A-C1-12C-RN-X
- Артикул производителя:
- PC792C-1A-C1-12C-RN-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
- Coil Current :
- 168 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Resistor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)