A2F1ACQ24VDC1.6D
- Артикул производителя:
- A2F1ACQ24VDC1.6D
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 24V
- Coil Current :
- 66.7 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)