PC776-1X-24C-X
- Артикул производителя:
- PC776-1X-24C-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 130A 24V
- Coil Current :
- 170.2 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 130 A
- Features :
- IP54 - Dust Protected, Water Resistant
- Must Operate Voltage :
- 14.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 40VDC - Max