PC776-1X-12C-X
- Артикул производителя:
- PC776-1X-12C-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 130A 12V
- Coil Current :
- 324.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 130 A
- Features :
- IP54 - Dust Protected, Water Resistant
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 40VDC - Max