R51-1D70-12P
- Артикул производителя:
- R51-1D70-12P
- Производитель/Бренд:
- NTE Electronics, Inc
- Краткое описание:
- RELAY AUTO 70A 12VDC SPST
- Производитель :
- NTE Electronics, Inc
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- Coil Type :
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 70 A
- Features :
- Mounting Type :
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- Switching Voltage :
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)