CB1-R-WM-24V
Артикул производителя:
CB1-R-WM-24V
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Automotive Relays
Coil Current :
84 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
15 ms
Switching Voltage :
28VDC - Nom
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)