PC795-1C-C2-24S-N-X
- Артикул производителя:
- PC795-1C-C2-24S-N-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
- Coil Current :
- 75 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Sealed - Fully
- Must Operate Voltage :
- 15.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max