PC785-1C-24S-R-X
- Артикул производителя:
- PC785-1C-24S-R-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 17A 24V
- Coil Current :
- 64 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 17 A
- Must Operate Voltage :
- 14.4 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max