PC785-1C-12S-R-X
- Артикул производителя:
- PC785-1C-12S-R-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V
- Coil Current :
- 128 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Must Operate Voltage :
- 7.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max