AZ9731-1C-12DC4R1
- Артикул производителя:
- AZ9731-1C-12DC4R1
- Производитель/Бренд:
- American Zettler
- Краткое описание:
- 40A MINI-ISO AUTO RELAY
- Производитель :
- American Zettler
- Категория товара :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.8 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)