PC792A-1AA-C1-12S-DN-X
- Артикул производителя:
- PC792A-1AA-C1-12S-DN-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
- Coil Current :
- 133.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 40 A
- Features :
- Diode, Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 7.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.8 VDC
- Operate Time :
- 7 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max