PC792A-1A-C-24S-N-X
- Артикул производителя:
- PC792A-1A-C-24S-N-X
- Краткое описание:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
- Coil Current :
- 66.7 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Sealed - Fully
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 15.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 75VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)